Δευτέρα, 6 Σεπτεμβρίου 2021

Eπιτυχίες Lower και Proficiency, School Year 2020-2021

Επιτυχίες Σχολικού Έτους 2020-2021

Συμμετοχή στις εξετάσεις Cambridge, ESB, LRN


LOWER (B2)

1. Λουκάς Γεωργακόπουλος 5η Δημοτικού, Pass with Distinction

2. Ιόλη-Ελευθερία Ρίζου     Α' Γυμνασίου

3. Βασίλειος Κόκκαλης       Β' Γυμνασίου

4. Άννα Μπράχο                 Α' Γυμνασίου

5. Κωνσταντίνα Μποτού     Α' Γυμνασίου

6. Αλεξία Κουτσοφλίνη       Α' Γυμνασίου

7. Eυσταθία Κουτσούμπα   Α' Γυμνασίου

8. Αρμπάνα Τσέκα   Pass with Distinction

9. Νεκταρία Λιάπη              Α' Γυμνασίου

10. Άντζελα Ραμά'ι'             Α' Γυμνασίου

11. Μάριο Μαρτζίνι

12. Γεώργιος Καλαντζής    Pass with Merit

13. Απόστολος Καρπέτης   Β' Γυμνασίου

14. Δημήτριος Θωμα'ί'δης  Β' Γυμνασίου

15. Γεώργιος Γκάγκας        Β' Γυμνασίου


Proficiency (C2)

16. Hλίας -Ραφαήλ Σιδηράς Α' Γυμνασίου, Pass with Distinction

17. Eυτυχία Καβρέντζου      Β' Γυμνασίου , Pass with Distinction

18. Nεκταρία Λιάπη             Α' Γυμνασίου, Pass with Merit

19. Ελένη-Ξενιά Τζίμα         Β' Γυμνασίου, Pass with Merit

20. Αθανασία Λιάγκα           Β' Γυμνασίου

21. Aρμπάνα Τσέκα    Pass with Distinction ( 4 μήνες προετοιμασία )

22. Έλενα Νάντζιου              Γ' Γυμνασίου

23. Χριστίνα Ρουσοπούλου  Γ' Γυμνασίου

24. Χαράλαμπος Λεμούσιας Γ' Γυμνασίου

                                                                                 Congratulations!!!




Δευτέρα, 30 Αυγούστου 2021

Εγγραφές 1-17 Σεπτεμβρίου

 Εγγραφές

1-17 Σεπτεμβρίου

10.00-13.00 Πρωί

18.00-21.00 Απόγευμα


Τηλέφωνα Επικοινωνίας: 2422023311 

                                          6974952309


Η πολυετή εμπειρία μας,η υπομονή και η επιμονή μας,η ενθάρρυνση ,έχουν βοηθήσει τους μαθητές μας να ομιλούν την Αγγλική Γλώσσα άπταιστα και να έχουν υψηλές επιδόσεις στα πτυχία Lower και Proficiency.

Καλή Σχολική Χρονιά με υγεία πάνω απ' όλα!

Παρασκευή, 27 Αυγούστου 2021

100% επιτυχία στα αποτελέσματα των εξετάσεων Cambridge και ESB, Σχ. έτος 2020-2021

 Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και μαθήτριες μας για την επιτυχία τους στις εξετάσεις Cambridge  και ΕSB. Αναμένουμε και τ' αποτελέσματα του LRN.

Τετάρτη, 25 Αυγούστου 2021

Επιτυχίες Lower και Proficiency, School Year 2019-2020, Congratulations!

Lower B2 

 1. Σιδηράς Ηλίας-Ραφαήλ          6η Δημοτικού!( 4 χρόνια )         Pass with Merit
 2. Καβρέντζου Ευτυχία               Α' Γυμνασίου ( 5 χρόνια ) 
 3. Καλλιακούδα Περσεφόνη       Α' Γυμνασίου ( 5 χρόνια ) 
 4. Λιάγκα Αθανασία                    Α' Γυμνασίου ( 5 χρόνια ) 
 5. Τζίμα Έλενη                          Α' Γυμνασίου ( 5 χρόνια )           Pass with Merit
 6. Καραντενίζη Φαίδρα               Α' Γυμνασίου ( 5 χρόνια ) 
 7. Τηγανόπουλος Σπύρος           Α' Γυμνασίου ( 5 χρόνια ) 
 8. Τσιάτσου Αγγελικη                  Α' Γυμνασίου ( 5 χρόνια )
 9. Νάντζιου Έλενα                       Β' Γυμνασίου 
10. Μπουκώρος Ιωάννης              Β' Γυμνασίου
11. Καλλές ΑΘανάσιος                  Β' Γυμνασίου 
12. Πάντος Άγγελος                      Β' Γυμνασίου 
13. Ρουσοπουλου Χριστίνα          Β' Γυμνασίου
14. Μπούσης Δημήτριος               Γ' Γυμνασίου
15. Δρόλιας Απόστολος                Γ' Γυμνασίου 


Proficiency C2  ( με 1 χρόνο προετοιμασία!!! )

16. Κοντοβάς Σταύρος              Β' Γυμνασίου                    Pass with Merit
17. Aμβράζης Χρήστος             Β' Γυμνασίου 
18. Αλεξίου Ευαγγελία              Β' Γυμνασίου 
19. Ραμάι Άννα                         Β' Γυμνασίου
20. Πέτοβα Έρα                        Β' Γυμνασίου 
21. Τσιάμη Στέλλα                     Γ' Γυμνασίου 
22. Τζαβέλα Λαμπρινή 
23. Βλαχογιάννη Μαρία

Σάββατο, 29 Αυγούστου 2020

ΕΓΓΡΑΦΕΣ 1-17 Σεπτεμβρίου , Διεύθυνση: Ευαγγελιστρίας και Φατμελή

 Εγγραφές

1-17  Σεπτεμβρίου

10.00-13.00  Πρωί

18.00-21.00  Απόγευμα

Δε μας ενδιαφέρει μόνο η απόκτηση πτυχίων Lower  και  Proficiency αλλά  και  η "κατάκτηση" της Αγγλικής Γλώσσας από τις μαθήτριες και μαθητές μας! 

Θέλουμε οι  μαθητές και οι μαθήτριες μας να είναι σε θέση να ομιλούν και να γράφουν με τις σωστές συντακτικές δομές την Αγγλική Γλώσσα!

Αποτελέσματα Χειμερινής Περιόδου 2019-2020

100 % επιτυχία στα αποτελέσματα των εξετάσεων της Χειμερινής Περιόδου!

Τα αποτελέσματα της Θερινής Περιόδου θα ανακοινώνονται σταδιακά μέχρι τέλη Σεπτεμβρίου λόγω καθυστέρησης διεξαγωγής των εξετάσεων!

Τετάρτη, 8 Ιανουαρίου 2020

Επιτυχίες Lower-Proficiency, School Year 2018-2019, Congratulations!

Συμμετοχή  στις  εξετάσεις  Cambridge, Michigan, ESB και LRN

PROFICIENCY  (C2)- 1 χρόνο προετοιμασία!

1.                 Λιάπη  Μαρία-Λεμονιά  (Α’ Γυμνασίου!) 
  Pass  with  Merit  στο  ESB
2.                 Tσιάτσου  Ευαγγελία     (Α’ Γυμνασίου!)
3.                 Τζαφλέρη  Αναστασία    (Β’ Γυμνασίου!)
4.                 Χατζηιερεμία  Ευδοκία   (Β’ Γυμνασίου!)
5.                 Μποτού  Θεοδώρα        (Β’ Γυμνασίου!)
6.                 Πέτοβα  Κέβιν                (Β’ Γυμνασίου!)
7.                 Νανά  Βασιλική              (Γ’ Γυμνασίου!)
8.                 Καρπέτης  Χρήστος       (Β’ Γυμνασίου!)
Pass  with  Merit  στο  LRN
9.                 Χασιώτη  Ευτυχία          (Β’ Γυμνασίου!)
10.            Κούσε  Εμιλιάν               (Β’ Γυμνασίου!)
11.            Κούσε  Εντισέλντα          (Β’ Γυμνασίου!)
12.            Λάζρι  Ντανιέλ                (Β’ Γυμνασίου!)
13.            Κούσε  Έρσουελ             (Α’ Λυκείου)
14.            Σταμούλη  Ιωάννα 
  Pass  with  Merit  στο  LRN
15.            Μπακάλης  Κωνσταντίνος  (Α’ Λυκείου)
  Pass  with  Merit  στο  LRN – 4 μήνες  προετοιμασία
16.            Δρόλια  Εβίτα                        (Α’ Λυκείου)

LOWER  (B2)
17.            Aλεξίου  Ευαγγελία             (Α’ Γυμνασίου!)
18.            Κοντοβάς  Σταύρος             (Α’ Γυμνασίου!)
19.            Αμβράζης  Χρήστος            (Α’ Γυμνασίου!)
20.            Λεμούσιας  Χαράλαμπος    (Α’ Γυμνασίου!)
21.            Ραμάι  Άννα                        (Α’ Γυμνασίου!)
22.            Πέτοβα  Έρα                       (Α’ Γυμνασίου!)
23.           Σκόρρας  Λάζαρος              (Β’ Γυμνασίου!)
24.            Πανταζή  Βασιλική              (Β’ Γυμνασίου!)
25.            Μπακάλης  Κωνσταντίνος
  Pass  with  Merit  στο  ESB
26.            Τσιάντου  Αναστασία          (Γ’ Γυμνασίου!)

27.            Κωνσταντίνου  Εύη            (Β’ Γυμνασίου!)

                                                         Συγχαρητήρια!